Wychowawca w Placówce Wsparcia Dziennego PCK „Wesoła Chatka” w Szczecinie

Miejsce pracy:

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie

al. Wojska Polskiego 63, 70 – 476 Szczecin

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe o kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauka o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą lub kształcił się na dowolnym kierunku, uzupełnionym studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej
  • znajomość obsługi komputera i programów MS Office
  • samodzielność, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole
  • komunikatywność, zaangażowanie, kreatywność, wysoka kultura osobista
  • doświadczenie w pracy biurowej

Do zadań zatrudnionej osoby należeć będzie:

½ etatu lub na umowę zlecenie  ½ wymiaru czasu pracy, Wychowawca w Placówce Wsparcia Dziennego Polskiego Czerwonego Krzyża „Wesoła Chatka”

Zakres obowiązków:

 *     wychowawca prowadzi zajęcia i sprawuje funkcję opiekuńczo – wychowawczą  nad podopiecznymi podczas działalności Placówki Wsparcia Dziennego PCK „Wesoła Chatka”  dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych w oparciu o wytyczne:

             – Ustawa o Pomocy Społecznej z dn. 12 marca 2004r. z późn. zm.

             – Ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 10 maja 2018r.

             – Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z dn. 9 czerwca 2011 r.

*     sprawuje opiekę nad podopiecznymi oraz stwarza im warunki harmonijnego rozwoju,

*     inspiruje, koordynuje i wdraża pracę edukacyjną i metodyczną wśród podopiecznych ukierunkowaną na poprawę aktywności szkolnej dziecka , właściwą postawę prospołeczną i higieniczno-żywieniową oraz bezpieczne zachowanie się;

*     dysonuje środkami określonymi w planie finansowym placówki oraz je rozlicza ponosząc odpowiedzialność na powierzone środki finansowe;

  • organizuje administracyjną obsługę placówki, w tym dokumentację związaną z sytuacją dziecka oraz dzienniki zajęć;
  • organizuje różnego rodzaju imprezy o charakterze edukacyjnym wykorzystując w tym celu lokalne środki przekazu i współpracę z władzami lokalnymi oraz innymi instytucjami;
  • kierownik jest bezpośrednim przełożonym służbowym dla zatrudnionych w placówce pracowników – wychowawców, stażystów, praktykantów, wolontariuszy.

Wybranym kandydatom oferujemy:

  • pracę w miłej atmosferze z profesjonalną kadrą
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • dużą różnorodność i dynamikę pracy
  • poznanie struktury pracy organizacji pozarządowej o charakterze międzynarodowym
  • stabilne zatrudnienie w instytucji z tradycjami

Praca w wymiarze 1/2 etatu lub ½ wymiaru godzin na umowie zlecenie – wynagrodzenie brutto 2500,00 PLN

Osoby spełniające powyższe warunki prosimy o przesłanie aplikacji (CV,  list motywacyjny) na adres: szczecin.ekonomiczny@pck.pl  z dopiskiem  OFERTA PRACY-wychowawca

Do aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie: wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2002 r. nr 101, poz. 926 za zm.).